Březen 2010

Zajímavá "píseň"

28. března 2010 v 13:11 | MG |  Internet dal, internet vzal

Opravdu velmi originální písnička - ale nazpaměť bych se ji asi učit nechtěl:


Pomůcka do fyziky

25. března 2010 v 16:59 | MG |  VŠB FAST
Vím že možná už jdu "s křížkem po funuse," ale možná tímto někomu pomůžu.
Kdo by měl zájem, tak jsem vypracoval malou pomůcku se vzorečky na první písemku z fyziky. Důrazně doporučuji se na ně podívat ještě před písemkou - aby jste věděli, kde se jaký vzorec používá - vzorce se mnohdy dají kombinovat na přepočty apod..
Pdf se vzorci můžete stáhnout zde nebo zde.
Použití na VLASTNÍ zodpovědnost !!!

Košt vína - Zlechov

25. března 2010 v 16:51 | MG |  Akce - pozvánky a komentáře
znak zlechov

Minulou sobotu 20.3. se uskutečnila výstava vín ve Zlechově. Tak jako i výstavy předchozí, ani sem jsem se nepřišel jen bavit, spíše naopak. S cimbálovou muzikou Velehrad (zaskakoval jsem za jejich cimbalistku) jsme byli pozváni abychom bavili ostatní. Ovšem zbyl i čas na koštování.
Na výstavě se sešlo více než 400 vzorků bílých, růžových i červených vín. Specialitou a zvláštností tohoto koštu byla přítomnost několika vzorků ledových vín. Vína zde nebyla řazena tradičním způsobem pode odrůd, ale podle čísel, avšak mnohem přehledněji než tomu bylo na koště v Osvětimanech. Velmi dobrým nápadem organizátorů výstavy bylo pořízení chladících boxů, ve kterých byly umístěny lahve vzorků bílých vín. Vína tudíž i v pozdějších hodinách výstavy byla vína krásně vychlazená.
Výstava vín se konala v prostorách místního družstva (bývají tam i hody), malý sál byl naplněn téměř k prasknutí lidmi, kteří si chtěli užít nejen dobrého vína, ale i sami sebe, což nebylo pro nás muzikanty zrovna ideální prostředí. V malém sále se totiž hlasy rozvášněných degustátorů velmi dobře nesly, což rozhodně k již tak nedobré akustice nepřispělo. Ale nakonec jsme se přizpůsobil a celou degustaci se ctí odehráli.
Ještě jedna perlička nakonec. Týká se hodnocení vín. V katalogu se totiž daly najít vína hodnocená na 19 bodů, ale i vína hodnocená něco málo přes 12 bodů. Tak markantní rozdíly mezi víny se na koštech moc nevidí, že ?
Na výstavu vín ve Zlechově jsem letos zavítal poprvé, ale doufám, že ne naposledy.

Topolánkovy výroky

25. března 2010 v 8:33 | MG |  Internet dal, internet vzal

Jistě jste v médiích zaznamenali kauzu týkající se výroků předsedy ODS Mirka Topolánka.


Pro ty, co média nesledují malé shrnutí:
Šéf ODS Mirek Topolánek se při rozhovoru pro gay časopis LUI obul do politiků i voličů ČSSD. "Gustav Slamečka, když jde do tuhého, tak uhne. Fischer, ten je Žid, není gay, uhne ještě dřív. To souvisí s jeho charakterem.". zdroj: iDnes.cz

Pozvánka na Velikokonoční výstavu vín v Boršicích

20. března 2010 v 8:46 | MG |  Akce - pozvánky a komentáře
kost borsice

Na koště samozřejmě hraje cimbálová muzika Pentla


Jak přišly Boršice o 8 milionů

17. března 2010 v 15:31 | MG |  Internet dal, internet vzal
Ne bohužel, tohle není vtip ani pohádka. Tento článek byl publikován 16.3.2010 v Hospodářských novinách:

Borsice znak

Dotace osm milionů korun, kterou měly dostat na rekonstrukci obecního úřadu Boršice na Uherskohradišťsku, se kvůli chybě poslanců dostala podle dnešních Hospodářských novin (HN) do jiné obce. Chyba vznikla záměnou dvou vesnic, peníze tak skončily v Boršicích u Blatnice na Uherskohradišťsku.

Šéf rozpočtového výboru Bohuslav Sobotka (ČSSD) stížnost ale zamítl, vše je prý v pořádku. Poslance však usvědčuje úprava, kterou provedli na posledních chvíli v zákoně o rozpočtu, uvádí list.
Chybu připouští i starosta Boršic u Blatnice. Tato obec sice také žádala o dotace, a to dokonce na opravu tří obecních budov, ani jedna částka však neodpovídala přiklepnuté státní dotaci. "Byli jsme ochotní se této částky zříci, dokonce jsme to i odsouhlasili na zastupitelstvu. Ale bylo pozdě. Bylo nám řečeno, že už to nejde přepsat ve státním rozpočtu," řekl starosta Bohuslav Vávra, který musel nakonec rychle vymyslet investici, která by odpovídala přiděleným penězům. Osm milionů korun tak putovalo do opravy mateřské školky, která přestávala vyhovovat hygienickým předpisům.
Deník se pokoušel zpětně dohledat, kdo za dotaci nese zodpovědnost.

Další články k tomuto tématu můžete najít na iHNed.cz a videoreportáž na webu ČT24.

Neurčitý integrál - online řešení

15. března 2010 v 19:27 | MG |  VŠB FAST

Zjímavé stránky stránky s matematickým zaměřením

Je zde i velmi užitečná aplikace, která vám vypočte neurčité integrály.
Aplikace vám však nedá zrovna hotový výsledek, ale nabídne a vypracuje vám i jakýsi postup, podle kterého můžete počítat.
Podrobný návod na použití sem možná napíšu později - ale není to nic složitého.
Vyzkoušet můžete zde.

Neurčitý integrál

15. března 2010 v 19:14 | MG |  VŠB FAST

Počítáš neurčité integrály ?

Nemůžeš si zapamatovat jejich tabulkové hodnoty či substituce ? Pak čti dál, možná ti to pomůže ....

Blíží se písemka z neurčitého integrálu. Pro zájemce (ale hlavně pro sebe ) jsem vytvořil takovou malou pomůcku. Vypadá to asi takto (samozřejmě je tam toho víc - včetně substitucí):
Kdo by měl zájem může si stáhnout pdf z edisku a z humya; tady je k dispozici i odt
Nemusím doufám zdůraňovat, že použití je na VAŠI zodpovědnost.

Akce cimbálové muziky Pentla

14. března 2010 v 15:58 | MG |  Pentla
Seznam akcí, kde letos hrajeme:
Budu se snažit jej průběžně aktualizovat. Nejaktuálnější seznam je na stránkách CM Pentla !!!DATUM
AKCE / MÍSTO
ČAS
9.1.
Farní ples - Boršice
večer
18.1.
Luhačovice
večer
23.1.
Krojový ples - Boršice
večer
30.1.
Muzikantský ples - Buchlovice
večer
13.2.
Fašanková obchůzka - Boršice
odpoledne
19.2.
Stavby - Uherské Hradiště
večer
26.2.
Ples Zahradnické fakulty MZLU - Hodonín
večer
6.3.
Košt vína - Osvětimany
17 - 23
13.3.
Košt vína - Vážany
17 - 22
4.4.
Košt vína - Boršice
12.30 - 18
1.5.
Boršice - narozeniny
večer
15.5.
Boršice - topinkové hody
večer
19.6.
Rohatec - MFF
večer
17.7.
Starý Hrozenkov - Kopaničářské slavnosti

2.10.
Stříbrnice - svatba
večer
19.-21.11.
5. CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKA CHOREOGRAFIÍ FOLKLORNÍCH SOUBORŮ - Nový Bydžov
víkend

Dobrá videa z youtube

14. března 2010 v 15:14 | MG |  Internet dal, internet vzal

Feťák Dušan - tak dopadnou ti co čmuchají toluen

Košty

14. března 2010 v 13:26 | MG |  Akce - pozvánky a komentáře
Pořád se nemůžete dočkat jara ? Chybí vám teplé sluníčko ? Venku prší a vy se nudíte ? Rádi byste vyrazili s přáteli někam ven?

Pokud jste alespoň na jednu z předcházejících otázek odpověděli ANO, tak čtěte dál.
Na teplé počasí si ještě budeme muset počkat, ale proč si čekání nezpříjemnit třeba skelnkou dobrého vína ?

Sezóna koštů vín jen v plném proudu. Sám již mám letos za sebou 3 vístavy vín v Buchlovicích, Osvětimanech a ve Vážanech. Člověk by si mohl pomyslet, že když dané obce leží v jednom regionu, tak nebude ve výstavách vín mnoho rozdílů. Je tomu ale jinak.
Každý košt, který jsme s přáteli letos navštívili, byl něčím jiný a specifický.


Košt v Buchlovicích proběhl v sobotu 27. února v majestátních prostorách místního zámeckého sklepa. Zajímavé na tomto koště bylo, že se zde vyskytovalo jen 7 odrůd vín, které zde byly však zastoupeny více než pětisty vzorky. Na této výstavě vín jsem byl již potřetí, avšak letos se jí zůčastnilo mnohem míň lidí než v letech předchozích - což ovšem nebylo na škodu. V sálech se dalo hnout a na ochutnávku jednotlivých vzorků jsme se nemuseli tlačit přes hordy lidí. Celý košt doprovázela cimbálová muzika Rubáš (se kterou jsem si pak mohl i zahrát - díky Marku ).


Výstavu vín v Osvětimanech jsem navštívil 6. března. Hlavním účelem mé návštěvy na tomto koštu nebylo (kupodivu) ochutnávání vín, ale hraní. Od 17h jsme zde totiž hráli s cimbálovou muzikou Pentla. Výstava probíhala v Osvětimanském kulturním domě a bylo zde přes 300 vzorků vín (teda aspoň myslím ). Na koštování jsme neměli tolik času jako v Buchlovicí (někdy jsme moseli aj hrát), ale i tak jsme toho stihli dost. S muzikanty jsme hned na začátku nafasovali skleničky a katalogy, pak už nic nebránilo tomu, abychom mezi jednotlivými sadami ochutnali plody práce (nejen) místních vinařů. Jediná věc, která nám orientaci ve vínech znesnadňovala, bylo chaotické naskládání vzorků v regálech (nebyly podle čísel). I přes to myslím, že se výstava vín dost vyvedla. Přispěli k tomu i tanečníci našeho souboru Pentla, kteří nás přijeli podpořit a posléze i rozpotat dost divokou zábavu (všem co tam byli DÍKY).


Tento víkend 13. března jsme s muzikou hráli na koště vín ve Vážanech. Na tento košt jsme sevšicni velmi těšili, neboť jsme zde hráli již podruhé a minulý rok jsme byli velmi spokojeni. Spokojeni jsme byli i letos, jak s kvalitou vín - měl jsem snad jen dva vzorky co mi vyloženě nechutnaly (z mnoha ), tak i s lidmi co na koště byli a bavili se naší muzikou. Opět za námi přijeli naši kamarádi z Pentle a později i z Doliny. Sám za sebe můžu říct, že to byl letos zatím nejpovedenější košt.


Tak, to byl takový stručný popis toho, jak se dá hezky čekat na jaro. Koštové sezóně ale ještě není konec. Příští sobotu se chystám jet na další výstavu vín. Tentokrát do Zlechova, zahraju si tady po dlouuhé době s CM Velehrad a zase si vypiju !!!