Jak přišly Boršice o 8 milionů

17. března 2010 v 15:31 | MG |  Internet dal, internet vzal
Ne bohužel, tohle není vtip ani pohádka. Tento článek byl publikován 16.3.2010 v Hospodářských novinách:

Borsice znak

Dotace osm milionů korun, kterou měly dostat na rekonstrukci obecního úřadu Boršice na Uherskohradišťsku, se kvůli chybě poslanců dostala podle dnešních Hospodářských novin (HN) do jiné obce. Chyba vznikla záměnou dvou vesnic, peníze tak skončily v Boršicích u Blatnice na Uherskohradišťsku.

Šéf rozpočtového výboru Bohuslav Sobotka (ČSSD) stížnost ale zamítl, vše je prý v pořádku. Poslance však usvědčuje úprava, kterou provedli na posledních chvíli v zákoně o rozpočtu, uvádí list.
Chybu připouští i starosta Boršic u Blatnice. Tato obec sice také žádala o dotace, a to dokonce na opravu tří obecních budov, ani jedna částka však neodpovídala přiklepnuté státní dotaci. "Byli jsme ochotní se této částky zříci, dokonce jsme to i odsouhlasili na zastupitelstvu. Ale bylo pozdě. Bylo nám řečeno, že už to nejde přepsat ve státním rozpočtu," řekl starosta Bohuslav Vávra, který musel nakonec rychle vymyslet investici, která by odpovídala přiděleným penězům. Osm milionů korun tak putovalo do opravy mateřské školky, která přestávala vyhovovat hygienickým předpisům.
Deník se pokoušel zpětně dohledat, kdo za dotaci nese zodpovědnost.

Další články k tomuto tématu můžete najít na iHNed.cz a videoreportáž na webu ČT24.

Co si o tom myslíte vy ? Je chyba jen na ministerstvu, nebu i v pasivnim zastupitelstvu Boršic ? Těším se na vaše komentáře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama