Košt vína - Zlechov

25. března 2010 v 16:51 | MG |  Akce - pozvánky a komentáře
znak zlechov

Minulou sobotu 20.3. se uskutečnila výstava vín ve Zlechově. Tak jako i výstavy předchozí, ani sem jsem se nepřišel jen bavit, spíše naopak. S cimbálovou muzikou Velehrad (zaskakoval jsem za jejich cimbalistku) jsme byli pozváni abychom bavili ostatní. Ovšem zbyl i čas na koštování.
Na výstavě se sešlo více než 400 vzorků bílých, růžových i červených vín. Specialitou a zvláštností tohoto koštu byla přítomnost několika vzorků ledových vín. Vína zde nebyla řazena tradičním způsobem pode odrůd, ale podle čísel, avšak mnohem přehledněji než tomu bylo na koště v Osvětimanech. Velmi dobrým nápadem organizátorů výstavy bylo pořízení chladících boxů, ve kterých byly umístěny lahve vzorků bílých vín. Vína tudíž i v pozdějších hodinách výstavy byla vína krásně vychlazená.
Výstava vín se konala v prostorách místního družstva (bývají tam i hody), malý sál byl naplněn téměř k prasknutí lidmi, kteří si chtěli užít nejen dobrého vína, ale i sami sebe, což nebylo pro nás muzikanty zrovna ideální prostředí. V malém sále se totiž hlasy rozvášněných degustátorů velmi dobře nesly, což rozhodně k již tak nedobré akustice nepřispělo. Ale nakonec jsme se přizpůsobil a celou degustaci se ctí odehráli.
Ještě jedna perlička nakonec. Týká se hodnocení vín. V katalogu se totiž daly najít vína hodnocená na 19 bodů, ale i vína hodnocená něco málo přes 12 bodů. Tak markantní rozdíly mezi víny se na koštech moc nevidí, že ?
Na výstavu vín ve Zlechově jsem letos zavítal poprvé, ale doufám, že ne naposledy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama