Košty

14. března 2010 v 13:26 | MG |  Akce - pozvánky a komentáře
Pořád se nemůžete dočkat jara ? Chybí vám teplé sluníčko ? Venku prší a vy se nudíte ? Rádi byste vyrazili s přáteli někam ven?

Pokud jste alespoň na jednu z předcházejících otázek odpověděli ANO, tak čtěte dál.
Na teplé počasí si ještě budeme muset počkat, ale proč si čekání nezpříjemnit třeba skelnkou dobrého vína ?

Sezóna koštů vín jen v plném proudu. Sám již mám letos za sebou 3 vístavy vín v Buchlovicích, Osvětimanech a ve Vážanech. Člověk by si mohl pomyslet, že když dané obce leží v jednom regionu, tak nebude ve výstavách vín mnoho rozdílů. Je tomu ale jinak.
Každý košt, který jsme s přáteli letos navštívili, byl něčím jiný a specifický.


Košt v Buchlovicích proběhl v sobotu 27. února v majestátních prostorách místního zámeckého sklepa. Zajímavé na tomto koště bylo, že se zde vyskytovalo jen 7 odrůd vín, které zde byly však zastoupeny více než pětisty vzorky. Na této výstavě vín jsem byl již potřetí, avšak letos se jí zůčastnilo mnohem míň lidí než v letech předchozích - což ovšem nebylo na škodu. V sálech se dalo hnout a na ochutnávku jednotlivých vzorků jsme se nemuseli tlačit přes hordy lidí. Celý košt doprovázela cimbálová muzika Rubáš (se kterou jsem si pak mohl i zahrát - díky Marku ).


Výstavu vín v Osvětimanech jsem navštívil 6. března. Hlavním účelem mé návštěvy na tomto koštu nebylo (kupodivu) ochutnávání vín, ale hraní. Od 17h jsme zde totiž hráli s cimbálovou muzikou Pentla. Výstava probíhala v Osvětimanském kulturním domě a bylo zde přes 300 vzorků vín (teda aspoň myslím ). Na koštování jsme neměli tolik času jako v Buchlovicí (někdy jsme moseli aj hrát), ale i tak jsme toho stihli dost. S muzikanty jsme hned na začátku nafasovali skleničky a katalogy, pak už nic nebránilo tomu, abychom mezi jednotlivými sadami ochutnali plody práce (nejen) místních vinařů. Jediná věc, která nám orientaci ve vínech znesnadňovala, bylo chaotické naskládání vzorků v regálech (nebyly podle čísel). I přes to myslím, že se výstava vín dost vyvedla. Přispěli k tomu i tanečníci našeho souboru Pentla, kteří nás přijeli podpořit a posléze i rozpotat dost divokou zábavu (všem co tam byli DÍKY).


Tento víkend 13. března jsme s muzikou hráli na koště vín ve Vážanech. Na tento košt jsme sevšicni velmi těšili, neboť jsme zde hráli již podruhé a minulý rok jsme byli velmi spokojeni. Spokojeni jsme byli i letos, jak s kvalitou vín - měl jsem snad jen dva vzorky co mi vyloženě nechutnaly (z mnoha ), tak i s lidmi co na koště byli a bavili se naší muzikou. Opět za námi přijeli naši kamarádi z Pentle a později i z Doliny. Sám za sebe můžu říct, že to byl letos zatím nejpovedenější košt.


Tak, to byl takový stručný popis toho, jak se dá hezky čekat na jaro. Koštové sezóně ale ještě není konec. Příští sobotu se chystám jet na další výstavu vín. Tentokrát do Zlechova, zahraju si tady po dlouuhé době s CM Velehrad a zase si vypiju !!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andrea Andrea | 22. března 2010 v 8:39 | Reagovat

Marťo ty máš teda ducha pro literární díla:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama