Duben - měsíc kultury

12. dubna 2010 v 7:56 | MG |  Akce - pozvánky a komentáře
Nastal nám duben a s ním přišlo i očekávané jaro. Venku se všechno pomalu začíná zelenat, kytičky kvetou a ptáčci zpívají ...

Avšak k životu se neprobouzí jenom příroda, ale i kulturní dění kolem nás. Tak jako ve vinohradech raší nové listy, tak i na hudební vinici vyrašilo spousta zajímavých koncertů.

Začátek dubna se ještě nesl v duchu doznívání koštové sezóny. Vinaři představili svá vína v Boršicích a Polešovicích a milovníci ostřejšího pití si určitě přišli na své na koště slivovice v Sadech.Třetí dubnový týden je opravdu posetý akcemi. Ve čtvrtek 15.4. zavítá do Uherského Hradiště uskupení muzikantů PACORA trio. Tito tři zkušení muzikanti (housle, cimbál, basa) spolu hrají od roku 2004 a jejich hudba je velmi zajímavou a pestrou směsicí jazzu a folklóru. Pokud máte rádi netradiční muziku, tak si tento koncert rozhodně nenechte ujít.

No a po jazzu zpět k folklóru. Do města, kde studuji - do Ostravy přijede představit své folklórní písně a tance v pátek 16.4. slovenský umělecký soubor Lúčnica. Je to sice daleko, ale Lúčnica se nevidí každý den.

Pokud máte rádi folklór,ale neradi vysedáváte na koncertech a rádi sportujete, tak v sobotu 17.4. proběhne v Uherském Hradišti již tradiční akce Na kole vinohrady. Více o této akci najdete na plakátu:
Předchozí akce byli spíše pro dospělé, tak tady mám jednu pozvánku i pro rodiče s dětmi. 18.4. se totiž v Klubu kultury v Uherském Hradišti uskuteční 35. ročník soutěže dětských zpěváků lidových písní Zazpívej slavíčku. Děti z Uherského Hradiště a okolí vám ukáží, že i ony rády zpívají.

Dění v dubnu je letos silně poznamenáno nejrůznějšími výročími.

V neděli 18.4. se v Janáčkově divadle v Brně uskuteční premiéra VUS Ondráš s názvem Dvanáctero k příležitosti 65. výročí osvobození města Brna. Vzhledem k tomu, že VUS Ondráš je bez nadsázky jeden z nejlepších folklórních souborů v Evropě,tak si myslím že je se na co těšit.

10 let své existence oslaví také folklórní soubor Cifra. Ke svému výročí připravili 2 vystoupení. V pátek 23.4. se uskuteční předpremiéra, kde soubor bude natáčet své DVD a v sobotu 24.4. se pak uskuteční slavnostní premiéra.

Pomyslnou tečku za měsícem dubnem udělá folklórní soubor Hradišťan, který si připomene 60 let své existence premiérovým programem Setkání generací. Akce se uskuteční 30.4. v uherskohradišťském Klubu kultury.

Tak to je takový malý přehled akcí, které nás v dubnu čekají. Na kterou byste se rádi vydali vy ? Můžete hlasovat v anketě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama